Familjeföreställning: En musikalisk resa
Biljettförsäljningen avslutas 23/11 kl. 13.00 och sedan säljs kvarvarande biljetter vid entrén.
För att bli riktigt bra på något måste du älska det du gör och göra det mycket. För Filip Jers och Emil Ernebro handlar det om deras musikinstrument – munspel och gitarr. I den här familjeföreställningen får publiken höra instrumenten hanteras på absolut högsta mästarnivå!
Välkomna till en rolig, pedagogisk och interaktiv konsert där Filip och Emil spelar och berättar om deras väg in i musikens underbara värld. Filip är världsmästare på munspel och Emil har närmare 200 000 följare på Instagram där han postar gitarrfilmer. Repertoaren består av svängig jazz, blues och folk- & världsmusik men även en och annan aktuell radiohit.
Familjeföreställning från 6 år.
Barnpris för alla över 2 år.
Barn under 2 år som sitter i medföljande vuxens knä har fri entré, det gäller ej vid fullbokat evenemang p.g.a. brandföreskrifter.
Rullstolsplatser och ledsagare bokas hos Skellefteå Turistcenter. Ledsagare har fri entré och bokar fribiljett hos Skellefteå Turistcenter tel. 0910-452510 eller [email protected]
Det är onumrerade sittplatser i Hallen Nordanå.
Max antal är 90 platser.
Insläpp 10 minuter innan föreställningen börjar.
Arrangör: Skellefteå kommun, Kultur & fritid
Biljetter & tider Det här evenemanget har passerat sitt slutdatum eller är borttaget och går därför inte längre att boka.
I siffror
11 st
har besökt evenemanget på Skellefteå.comBoenden närmast Hallen natten mellan 3 och 4 December.
